Słońce
to niezależność
energetyczna

Podczerwień
- Energia Życia

Podczerwień-Energia Życia

Ogrzewanie na podczerwień jest czystą naturą!

Naszym naturalnym Dostawcą ciepła podczerwonego jest słońce

Tak jak fale ciepła z promiennika podczerwieni przenikają do cząsteczek ścian, mebli i przedmiotów w pomieszczeniu i ogrzewają je, promienie źródła ciepła są pochłaniane przez ludzkie ciało.

Prowadzi to do bardzo przyjemnego poczucia ciepła i jest również zdrowe.

Nie dziwi zatem fakt, że w międzyczasie wiele placówek medycznych i terapeutycznych, jak również w sektorze wellness coraz częściej zwraca się do technologii grzewczej ogrzewania podczerwienią. Zasada uzdrawiania ciepła ma już bardzo długą historię. Już III wieku pne ludzie wiedzieli, jak używać ciepła, aby łagodzić ból i wspierać ochronę organizmu. Gorące kąpiele z piasku zostały zastąpione w XX wieku kabinami na podczerwień, które umożliwiaja uzdrawiająca moc fal podczerwieni.

Terapie termiczne są dziś szeroko stosowane w medycynie. Z jednej strony do łagodzenia bólu w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego, takich jak bóle pleców i problemy ze stawami. Po drugie, w medycynie sportowej w leczeniu urazów przeciążeniowych, takich jak szczepy mięśni i więzadeł. Decydującym czynnikiem jest pozytywny wpływ ukierunkowanego ciepła na rozluźnienie mięśni i krążenie krwi. Systemy grzewcze na podczerwień mają niską wartość elektrosmogu i generują fale ciepła w podczerwieni. Jest to forma energetyczna, która jest pozytywnie oceniana i postrzegana jako korzystna dla organizmu ludzkiego. Dzięki promieniowaniu podczewieni otrzymujesz komfortowe ciepło, przyjemny klimat i długotrwałe dobre samopoczucie w domu.

Jak to działa?

Podczerwień w całości bez jakichkolwiek strat przechodzi przez powietrze wnikając w głąb naszego ciała do 8cm, ogrzewając je oraz wszystkie stałe elementy w pomieszczeniu takie jak ściany, meble itp.

Ogrzane przedmioty oddają skumulowane ciepło, dzięki czemu mamy do czynienia z dwoma rodzajami ciepła w przypadku ogrzewania podczerwienią:

  • Ciepło generowane bezpośrednio przez folię w postaci promieni podczerwieni.
  • Ciepło oddawane przez ogrzane przedmioty i ściany.

Dzięki wykorzystaniu dwóch rodzajów ogrzewania uzyskujemy efekt ogrzewania promieniami słonecznymi – temperatura odczuwalna przez osoby przebywające w pomieszczeniu jest o 2-4 stopnie wyższa niż rzeczywista temperatura powietrza.
Ten sam efekt ma miejsce w słoneczny dzień. Odczuwamy różnicę pomiędzy temperaturą w cieniu oraz „na słońcu” chociaż rzeczywista temperatura jest identyczna.

 

Zobacz również ...

Ogrzewanie Podczerwienią - Czy warto?

 

Sunlike Polska - Centrum Energii Słonecznej - Podczerwień-Energia Życia

Umów się
na bezpłatną wycenę !

Ul. Wiosenna 12
55-003 Nadolice Małe
NIP 8971784095

Kontakt telefoniczny:
+48 888 55 10 10

email: biuro@sunlike.eu